Yellow peeling w mieleckim gabinecie kosmetycznym

Yellow peeling jest zabiegiem wielofazowym polecanym zwłaszcza dla skóry tłustej i trądzikowej. Głównym wskazaniem są blizny po trądziku, plamy i zmarszczki. Ze względu na zastosowanie kwasów, wykonywać go powinna profesjonalna kosmetyczka. Mielec to miasto, w którym znajdują się naprawdę dobre gabinety kosmetyczne [wejdź na: swiaturody.com > Mielec > kosmetyczka]. Aby znaleźć jeden z nich wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „salon kosmetyczny Mielec”.

Etapy zabiegu

Żółty peeling jest wykonywany etapowo. Pierwsza faza polega na zmyciu skóry specjalnym preparatem zawierającym w swoim składzie kwas glikolowy i kwas salicylowy. Kwasy te oczyszczają ze złogów i martwego naskórka wierzchnią warstwę skóry. Podczas drugiej fazy zabiegu kosmetyczka nakłada na twarz kwas retinowy z witaminą C. To połączenie pozwala na stymulację skóry do produkcji kolagenu i elastyny, a te dwa białka są odpowiedzialne za jędrność skóry i jej prawidłowe napięcie. Ostatnia faza polega na nałożeniu na skórę kwasu fitynowego, kwasu kojowego i kwasu azelainowego. Te kwasy mają za zadanie zmniejszenie widoczności blizn i przebarwień oraz zapobieganie nowym.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Dwa tygodnie przed zabiegiem należy rozpocząć stosowanie preparatów oczyszczających z kwasem glikolowym. Jeśli pacjentka zmaga się z nawracającą opryszczką należy profilaktycznie podać odpowiednie antybiotyki. Po zabiegu skora może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, a złuszczenie naskórka występuje w ciągu trzech dni. Należy unikać w tym czasie przebywania na silnym mrozie oraz opalania. Wychodząc z domu należy zabezpieczyć twarz kremem z filtrem co najmniej o faktorze 50. Przez 4 tygodnie po zabiegu zakazane jest intensywne opalanie na słońcu i w solarium. Przeciwwskazaniem do wykonania żółtego peelingu jest opryszczka, stany zapalne i bakteryjne oraz cera naczyniowa i ciąża.

Efekty zabiegu

Efekty widoczne są już około tygodnia po zabiegu. W ciągu trzech pierwszych dni skóra intensywnie się łuszczy odkrywając spod niej zdrowe warstwy. Po złuszczaniu skóra uspokaja się, widocznie rozjaśnia, staje się bardziej gęsta i promienista. W tym czasie znikają też potrądzikowe blizny i przebarwienia. Drobne zmarszczki znikają, a głębokie ulegają wygładzeniu. Jednorazowe zastosowanie tego zabiegu daje zazwyczaj świetne efekty. Zabieg można jednak powtórzyć w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *