Mikrodermabrazja diamentowa – skuteczne oczyszczanie skóry

Nasza skóra codziennie jest narażona na działanie licznych szkodliwych czynników. Kurz, smog czy nawet kosmetyki, które w teorii mają nam pomoc pozostawiają ślady na naszej cerze… Dlatego ważne jest, aby co jaki czas pozwolić naszej skórze zaczerpnąć świeżego powietrza. W jaki sposób to zrobić? Najprościej jest odwiedzić salon kosmetyczny i poddać się zabiegowi mikrodermabrazji. Czym jest ów zabieg i jaki wpływ na skórę?

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka. Do tego celu używa się specjalnej głowicy ściernej pokrytej kryształkami diamentu połączonej z pompą, która wyciąga złuszczony naskórek. Na temat tego zabiegu narosło wiele mitów i oczekiwań. Redukcja zmarszczek, usuwanie rozstępów czy usuwanie przebarwień to tylko nieliczne hasła przywoływane w kontekście mikrodermabrazji. Przede wszystkim mikrodermabrazja diamentowa oczyszcza skórę. Nie gwarantuje jednak idealnej twarzy po zabiegu. Kto spodziewa się olśniewających efektów na pewno będzie mocno rozczarowany. Zabieg mikrodermabrazji oczyszcza skórę z martwego i zrogowaciałego naskórka, zwiększa jej elastyczność i poprawia zdolność absorpcji kosmetyków, maseczek czy serum regenerujących, nawilżających itd. Ogólnie mówiąc, poprawia jakość skóry bowiem pobudza krążenie i przepływ limfy (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ch%C5%82onka). Po zabiegu nasza skora o wiele skuteczniej zaczyna wytwarzać kolagen i elastynę. Trzeba jednak podkreślić, że wychodząc od kosmetyczki po mikrodermabrazji nie należy się spodziewać efektu „wow”. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona i podrażniona. Dlatego lepiej nie umawiać się na wizytę w przeddzień ważnego wydarzenia. U klientek ze szczególnie wrażliwą skórą stan podrażnienia może utrzymać się nawet dłużej. Zabieg mikrodermabrazji należy traktować raczej jako bazę do innych zabiegów kosmetycznych. Oczyszczona skóra znacznie lepiej przyswaja różnego typu kosmetyki. Skóra pozbawiona obumarłego i zrogowaciałego naskórka, bez wągrów i zaskórników znacznie lepiej wchłania kremy, maseczki i inne serum.

Warto wybrać się na zabieg mikrodermabrazji diamentowej, który wykona każda kosmetyczka. Rzeszów posiada bardzo szeroki wachlarz usług i salonów kosmetycznych (swiaturody.com/rzeszow,kosmetyczka,9.html). W zależności od salonu, za zabieg mikrodermabrazji zapłacimy od 80 do 180 złotych. Przy zapisaniu się na większą liczbę zabiegów można liczyć na rabaty. Zabieg można powtórzyć po około 7-10 dniach, choć wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *